Live sprzedażowy – nie boli i opłaca się!


Co to tak na prawdę jest? To nic więcej jak transmisja na żywo w grupie, na fanpage czy własnym profilu, polegająca na prezentowaniu asortymentu przeznaczonego na sprzedaż.

Myślę, że niejedną taką transmisję oglądałaś i możliwe, że byłaś również klientką. Jak kupować w czasie live wiesz, ale co w Twojej głowie wtedy się dzieje? Hmm..mam pewne podejrzenia .
Siadasz i zastanawiasz się:
“Oglądam live .. kupuje, a sama mam w domu sporo niepotrzebnych ubrań”

“Oglądam live, kupuje i chętnie sama bym spróbowała w ten sposób pracować”.

“Oglądam ten live, a sama mam sklep, towar i nie wiem jak go sprzedawać”.

Ale jak na razie tylko myślisz, a tu trzeba działać!
Moim zdaniem live sprzedażowy to w tym momencie najlepszy wybór dla każdego przedsiębiorcy.
Facebook daje możliwości (jeszcze darmowe), dzięki którym możesz sprzedaż pobudzić, zwiększyć i cieszyć się swoją pracą.
Prowadzę live’y długo już i wiem, jaka zmiana zaszła w mojej małej firmie odkąd pierwszy raz wcisnęłam połączenie na żywo. Był stres, ale.. minął. Teraz przyszedł czas, że ciężko mi jest taki live zakończyć.

Co daje taki live? – Zapytasz.
Kurcze.. no daje mnóstwo możliwości rozszerzenia promocji swojej małej czy dużej firmy. Pozwala dokładnie pokazać towar, pokazać również siebie jako sprzedawcę i nawiązać świetną komunikację z klientem.
Ja działam akurat w sieci, ale prowadzenie live sprzedażowego świetnie zda egzamin również w momencie, gdy masz sklep stacjonarny. O dowolnej porze włączasz transmisje i opowiadasz o tym, co akurat chcesz sprzedać.
Sprzedawać w takiej formie możesz prawie wszystko.
Czy jesteś osobą początkującą, czy nie – jesteś w stanie poprowadzić transmisje i przeżyć. Serio, serio .

Plusy sprzedaży w sieci oraz prowadzenia live’ów sprzedażowych.

  • Zaczynać możesz od zera, wprowadzając do sprzedaży np. swoje ubrania, kosmetyki. Coś co masz w domu zbędnego. W ten sposób sprawdzasz własne możliwości, z czasem oczywiście się rozkręcasz i chcesz więcej i więcej.
    Są osoby oczywiście, które totalnie się do transmisji nie nadają, tego się nie przeskoczy. Ale to Ty sama wiesz, czy masz dar i serce do handlu.
  • Możesz robić krótkie lub długie live, ile chcesz i kiedy chcesz. Zazwyczaj live sprzedażowy trwa… i tu niespodzianka, nie ma czegoś takiego jak od-do. Jedyne, co Cie może ograniczać to limit czasu facebooka – na tą chwilę 4 godziny, ale to akurat łatwo obejść, bo kończysz jeden i zaczynasz drugi. Co do częstotliwości – hulaj dusza, piekła nie ma, możesz zacząć w poniedziałek i w niedzielę kończyć.
  • Możesz dopasowywać czas tak, żeby nie ingerował z innymi zadaniami. Ni mniej ni więcej oznacza to, że jesteś swoją szefową. Nie masz widełek czasowych i nie musisz zaczynać np o 9tej rano. Na dobrą sprawę możesz prowadzić live nawet o1ej w nocy. Jak tylko znajdą się widzowie, to działaj.
  • W ten sposób dorabiasz do budżetu domowego. Tak, dokładnie! Możesz prowadzić taki live raz lub dwa razy w miesiącu a zarobione w ten sposób pieniądze wrzucić do domowej skarbonki.
  • Taki system pracy szybko może się stać Twoim głównym źródłem utrzymania jak w mojej sytuacji. Zaczynałam pracując jeszcze na etacie, ale szybko zrezygnowałam z niego na poczet pracy w domu.
  • Dzięki pracy w domu masz czas dla dzieci lub na inne sprawy, To kochana jest luksus o którym marzyłam latami, żeby być w domu, pracować w domu i mieć czas na to wszystko, na co wcześniej czasu nie miałam lub..nie pozwalała mi moja specyfika pracy… O każdy głupi jeden dzień wolnego musiałam się prosić, dopytywać i czekać na decyzję obcych mi ludzi. Często były to urlopy potrzebne mi na … odwiezienie dziecka na lotnisko, wizyta u lekarza czy dentysty. Nikt z szefów nie był w mojej skórze i sercu .. empatia była tam ostatnim uczuciem 🙂 Pracownik musi pracować a nie biegać z dziećmi tam i tu. A dla mnie to bardzo ważna sprawa, dlatego latami marzyłam i walczyłam o możliwość bycia na swoim i bycia panią swojego życia.
  • W przypadku choroby dzieci nie martwisz się, kto się nimi zaopiekuje. To sprawa bardzo ważna i zrozumie to każda kobieta, która ma pod opieką dzieci, męża czy psa. Są chwile, gdy niespodziewanie wypada sytuacja podbramkowa i trzeba pędzić do lekarza lub robić okłady na rozgorączkowane czoła. Nikt tak nie utuli i nie zajmie się jak mamusia a mamusia w takich chwilach zazwyczaj musi iść do pracy .. smutne, aczkolwiek prawdziwe. To mi spędzało sen z powiek a w momencie zaistnienia spektakularnie udaremniało mi pracę, bo myślami byłam przy chorym dziecku.. Tak samo sprawa wygląda z chorobą własną.. wstajesz rano z gorączką i.. co teraz, kuźwa, co teraz! Biegasz po mieszkaniu, o ile masz siłę biegać i zastanawiasz się, jak przekonać szefa, że trzecia nieobecność w pracy w tym miesiącu to nie fanaberia, a brak odporności i musisz zostać znowu w domu.
  • Szybko możesz zostać szefową i mieć prężnie działającą firmę. To prawda i widzę coraz więcej firm kobiecych, które zaczynają od sprzedaży zbędnych rzeczy z domu a w ciągu kilku miesięcy prowadzą świetnie działający domowy biznes.

Możesz je robić o dowolnej porze i w kapciach – w domu!
Wszystko to, co potrzebujesz żeby w domu poprowadzić live opisałam w
kursie i przygotowałam ćwiczenia.
Wszystko znajdziesz na naszej stronie Lady Boss’ka
TUTAJ

Czy są minusy?
Ja do tej pory nie znalazłam takowych a pracuję w ten sposób długi czas.
Powiem więcej, widzę coraz więcej plusów .

Swój pierwszy live zrobiłam, bo widziałam potencjał, bo widziałam jak to działa u innych. Nie zastanawiałam się, czy się uda czy nie, bo cóż mogło się nie udać? Mówić umiem, handel we krwi i asortyment był na stole.

Stres? Był i dziękuje mu za to, bo działał na mnie motywująco i kreatywnie.

Boisz się? Mam na to radę, zacznij od kręcenia video. Usłyszeć swój głos i zobaczyć swoją mimikę to coś – woow. Pewnie Twój głos będzie brzmiał o kilka oktaw wyżej a gestykulacja się rozwinie nadprogramowo lub wręcz przeciwnie, będziesz zerowa . To nic, praktyka czyni mistrza kochana!

Zrób jedno video, drugie… dwudzieste… Może wystarczy kilka takich prób a może kilkanaście.

Więcej dowiesz się z mojego kursu online “Live- jak handlować i nie zwariować” Znajdziesz go TUTAJ

Działaj i ciesz się niezależnością 🎀

Leave a comment

Nazwa
E-mail
Komentarz