Jeśli spotkałybyśmy się twarzą w twarz, oko w oko, na miłej pogawędce, spacerze w parku i zadałabym Ci pytanie „czym jest dla Ciebie sukces?”, to co byś odpowiedziała?

Dla mnie kiedyś za pojęciem sukcesu kryły się wielkie czyny. Takie, których nie można osiągnąć z dnia na dzień i które stawiają nas w świetle jupiterów. Sukces to było coś niebywałego i godnego pochwał napływających z otoczenia. Podziw w oczach znajomych i sąsiadów. Dziś już wiem, że sukces niejedno ma imię i może składać się z wielu małych elementów.

Sukces skrojony na wielką miarę, to błędne myślenie

Aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, musisz zacząć od zajrzenia w głąb siebie. Tak, tak – tam do środka. Pomyślałaś właśnie „Co ta Boss’ka plecie?!”. Uwierz lub nie, ale sukces zaczyna się w Twoim wnętrzu. Swój początek ma w skrywanych przez Ciebie przekonaniach na jego temat. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czym jest dla Ciebie sukces? Być może jesteś w tym miejscu, w którym byłam kiedyś ja. Nadal myślisz, że osiągnięcie sukcesu nie jest Ci pisane. Myślisz tak, dlatego że narzuciłaś sobie wizję sukcesu, jako czegoś ogromnego, niedostępnego i zamkniętego na trzy spusty. A Ty przecież nie masz klucza.

Wiesz, gdzie znajdziesz ten klucz? Jest zakopany w Twojej głowie. Zdobyć go możesz, tylko poprzez zdefiniowanie czym jest dla Ciebie sukces i jak możesz go osiągnąć – a wtedy już prosta droga!

Czy każda z nas może osiągnąć sukces?

Oczywiście! Jeśli nawet przez chwilkę pomyślałaś, że nie jest Ci on dany, to zmień to jak najszybciej. Każda z nas może mieć inną definicję sukcesu, tak samo jak mamy inne upodobania i nawyki. Jedno jest pewne: nie ma gorszych i lepszych sukcesów. Każdy jest dla kogoś wyjątkowy i każdy należy traktować z szacunkiem, celebrować go i cieszyć się nim!

Ty jesteś definicją sukcesu

Sukcesem dla Ciebie może być: ukończenie kursu językowego, nauczenie się nowej czynności, zdobycie nowych kwalifikacji, wykonanie własnoręcznie łapacza snów, założenie fanpage na facebooku, który cieszy się powodzeniem, wykonanie 10 treningów w miesiącu, ale też znalezienie czasu na spokojne wypicie popołudniowej kawy!

Prawdziwe oblicze sukcesu

Sukces może dotyczyć każdej dziedziny naszego życia: zawodowej, osobistej, duchowej, fizycznej itd. Możesz podzielić go na większe i mniejsze cele do osiągnięcia, a wykonanie każdego z nich będzie małym sukcesem, który przyczynia się do osiągnięcia dużego sukcesu. Np. Twoim celem jest poprawienie formy i w czerwcu chcesz wykonać co najmniej 15 treningów. Wykonałaś 16 – gratuluję! Sukces osiągnięty!

Już rozumiesz? Obecnie narzucana jest na nas duża presja na to, by się rozwijać, ciągle działać, być proaktywnym i nie wiadomo, co jeszcze. Niestety w tym pędzie zapominamy o tym, że to codzienne, małe rzeczy przyczyniają się do radości z wykonywanych czynności i radości z życia, a chyba to jest najważniejsze, prawda? To one są sukcesem i przybliżają nas do sukcesu. Nie musisz od razu wejść na Rysy, żeby osiągnąć sukces.

Kobiety, które osiągają sukces

Czy są one wyjątkowe, inne niż Ty? Nie. To kobiety, które też mają obowiązki, dzieci, dom, rodziny i wiele innych rzeczy. Jednak są to kobiety, które wiedzą, czego chcą. Wiedzą, co im przynosi radość i czym jest dla nich sukces. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że jestem jedną z nich 🙂

Niech ten wpis będzie dla Ciebie motywacją, by odkryć w sobie własne oblicze sukcesu, bo … Sukces jest w zasięgu Twoich rąk – musisz tylko po niego sięgnąć.

Leave a comment

Nazwa
E-mail
Komentarz